TEKLİF İSTEYİN

Tem 14, 2016

SOLUCAN GÜBRESİ İLE KİMYASAL GÜBRELERİN KIYASLAMASI


Kimyasal gübreler ile solucan gübresi arasındaki kalite farkları
Kategori: Genel
Gönderen: admin
KriterKimyasal GübrelerSolucan Gübresi
Enzim Besleyici İçerik Çoğunlukla bir element içerirler (Örneğin üre nitrojen içerir) veya maksimum iki element içerirler (Örneğin DAP nitrojen ve fosfor içerir). Gerekli tüm besinleri tek tip bir kimyasal gübrede bulmak mümkün değildir. Bitkiler için yeterli miktarda Nitrojen, Fosfor ve Potasyum ihtiva eder. NPK yönünden bir bitkiye gerekebilecek KADAR içeriğe sahiptir.
İkincil Besleyici İçerik İçermemektedir. Bitki için yeterli miktarlarda Kalsiyum (Ca), Magnezyum (Mg) & Sülfür (S) içermektedir.
Üçüncül Besleyici İçerik İçermemektedir. Bitki için yeterli miktarlarda Çinko (Zn), Boron (B), Manganez (Mn), Demir (Fe), Bakır (Cu), Molybdenum (Mo) ve Klor (Cl) içerir.
PH Oranı Her kullanılışta toprağın Ph dengesini biraz daha bozarak tuzlanmayı ve alkalinityi arttırır. Toprağın Ph dengesini korumaya yardımcı olur ve tuzlanmanın ve alkalinityi kontrolünü sağlar.
EC Doğrulaması Toprakta EC dengesizliğine yaratarak bitkide beslenme asimilasyona yol açar Toprakta EC yi dengelemeye yardımcı olarak bitkinin beslenme adaptasyonunu arttırır.
Organik Karbon İçermemektedir. Çok yüksek miktarda organik karbon ve humus içererek toprak karakteristiğini arttırır.
Su Tutma Kapasitesi Toprağın su tutma kapasitesini azaltır. Toprağın su tutma kapasitesini arttırır.
Toprak Dokusu Toprağın dokusunu bozarak havalandırma özelliğini yitirmesine yol açar. Toprağın dokusunu zenginleştirerek havalandırma özelliğini pekiştirir.
Yararlı Bakteri ve Fungler Biyolojik aktivasyonu yok ederek verimliliği her kullanımda biraz daha azaltır. Ve her seferinde geride daha güçsüz bir toprak bırakarak bir sonraki ekim için daha fazla miktarlar kullanmayı gerektirir. Çok yüksek miktarda biyolojik aktivasyon barındırır, bu şekilde düzenli bir kullanımdan sonra her ekinde daha az gübreleme gerekecektir.
Bitki İçin Büyüme Hormonu İçermemektedir. Yeterli miktarda doğal hormonla ürünlerin yetişmesine ve üretimine yardımcı olur.
Ürün Ürünlerde organik koku ve lezzet bulunmaz. Ürünler % 100 Organik olarak yetiştirilir.

SOLUCAN GÜBRESİ İLE KİMYASAL GÜBRELERİN KIYASLAMASI

Kimyasal gübreler ile solucan gübresi arasındaki kalite farkları

SOLUCAN GÜBRESİ İLE HAYVAN GÜBRESİ KIYASLAMASI

2 organik gübre arasındaki kalite farkları

ORGANİK GÜBRELER İLE SOLUCAN GÜBRESİNİN FARKI

En yaygın kullanılan organik gübre çeşitleri: kompost, yanmış hayvan gübresi, torf ve biohumustur. Ayrıca değişik toprak karışımlarını organik gübre olarak sayabiliriz ama bunlar torf ve buna değişik mineraller eklenerek oluşturulmaktadır.
BİZİ TAKİP EDİN